Wystawa Anny Drońskiej "Melancholia"

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów 18 maja 2024 roku otworzyliśmy wystawę olsztyńskiej artystki Anny Drońskiej. Zaprezentowaliśmy bardzo osobisty cykl prac "Melancholia", który powstał w latach 2013 - 2014. Są to prace - obiekty, które odzwierciedlają autentyczny stan duszy i ciała w trakcie ciężkiej depresji, której doświadczyła autorka. Swój ból i cierpienie przeniosła wówczas na grunt sztuki.

Wystawa Jana Pamuły "Rzeczy proste oczyszczają umysł"

Zapraszamy na wystawę Jana Pamuły "Rzeczy proste oczyszczają umysł"

Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2024r.

„Kolor to dynamit. W zasadzie całe malarstwo to kolor. Dla mnie jest on szczególnie istotny. (…) Odczuwam przyjemność obcowania z kolorem.”

Na wystawie prezentujemy kilkanaście prac z ogromnego dorobku artysty. Są wśród nich Układy z trójkątami i Układy geometryczne z lat 70., Maszynka Barwna z lat 1975-1976, Seria komputerowa m.in, z lat 80. i 90. 

Wystawa Władysława Jackiewicza "Pejzaże ciała"

Zapraszamy do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia w Olsztynie na wystawę Władysława Jackiewicza "Pejzaże ciała"

17.01-17.02.2024r.

20. Warszawskie Targi Sztuki

Zapraszamy na 20. Warszawskie Targi Sztuki 24-26.11.2023r.

Hala EXPO w Warszawie

Wystawa "Oblicza natury"

Olsztyńska Galeria Sztuki 7.08-2.09.2023r.

Wystawa zbiorowa: Stanisław Baj, Mirosław Bojenko, Rafał Borcz, Tadeusz Dominik, Łukasz Huculak, Arkadiusz Karapuda, Alfred Lenica, Ludwik Maciąg, Leszek Misiak, Aleksander Roszkowski, Tomasz Tatarczyk, Marta Wasilewska - Frągnowska, Mariola Wawrzusiak, Iwona Wyszatycka, Łukasz Zedlewski

 

Wystawa Łukasza Zedlewskiego "Przesilenie"

22 października 2023r. odbył się wernisaż wystawy Łukasza Zedlewskiego "Przesilenie". Na wystawie prezentujemy częściowy efekt dwuletniej pracy twórczej artysty w warmińskim plenerze. Zapraszamy na wystawę do 4 listopada. 

Wystawa Natalii LL "Od podszewki"

13 maja o godzinie 18.00 z okazji Europejskiej Nocy Muzeów otworzyliśmy wystawę Natalii LL "Od podszewki". Zaprezentowaliśmy prace z kilku cykli "Egzystencje" (1962), "Aksamitny terror" (1970), "Sztuka konsumpcyjna" (1972), "Sztuka postkonsumpcyjna" (1975), "Sztuka zwierzęca" (1977), "Miękkość dotyku" (1977 - 2007).

19. Warszawskie Targi Sztuki

Zapraszamy na 19. Warszawskie Targi Sztuki! 26-27.11. 2022r. EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14 Warszawa.

Znajdziecie nas na stoisku nr 16. W tym roku zaprezentujemy rzeźby Marioli Wawrzusiak i prace malarskie Rafała Borcza. Będzie to niezapomniana podróż w Bieszczady. Zapraszamy!

Wystawa Alfreda Lenicy "Prace na papierze"

Od 2 września do 2 października 2022 roku zapraszamy na wystawę Alfreda Lenicy "Prace na papierze". Prezentowane na wystawie abstrakcyjne i pejzażowe kompozycje na papierze, w których obserwować można szybkie ruchy pędzla, wyczuć napięcia i drgania powstały w latach sześćdziesiątych i są charakterystyczne dla dojrzałego stylu artysty. Plątanina linii i wirujących kolorowych form, które dynamicznie wypełniają pole obrazu to znak rozpoznawczy Alfreda Lenicy. 

Noc Muzeów 2022 Wystawa malarstwa Eugeniusza Minciela

Kolejna Noc Muzeów na nami. W tym roku zaprezentowaliśmy twórczość Eugeniusza Minciela, jednego z najważniejszych twórców współczesnej ekspresji. Dziękujemy gościom za przybycie.

Wystawa Urszuli Wilk "Prace na papierze"

Od 15 do 26 listopada 2021 roku zapraszamy na wystawę Urszuli Wilk "Prace na papierze". Na wystawie prezentowane są prace z różnych serii, w tym z nagrodzonej na Międzynarodowym Biennale Akwareli w Shenzhen serii "Komety". Jej autorska technika wodna została zauważona i doceniona na świecie. Mamy zaszczyt i przyjemność prezentowania jej prac w naszej galerii. 

Wystawa Łukasza Zedlewskiego "Światło Toskanii"

Długo czekaliśmy na otwarcie wystawy z udziałem publiczności! 8 września 2021 roku odbył się w naszej galerii wernisaż wystawy Łukasza Zedlewskiego "Światło Toskanii". Prezentowane na wystawie prace powstały w tym roku w małej, urokliwej miejscowości Vellano w Toskanii. To powrót do miejsca, które artysta odwiedził po raz pierwszy w 2012 roku na zaproszenia Krzysztofa Musiała, kolekcjonera sztuki i właściciela Galerii Atak w Warszawie. 

Otwarcie wystawy uświetnił koncert Anny Brody i Marii Dobrosławy Rumińskiej. To był piękny wieczór!

Wystawa Stanisława Baja "Rzeka Bug - jednego miejsca różne nastroje"

Do 19 czerwca 2021 roku zapraszamy na wystawę malarstwa profesora Stanisława Baja "Rzeka Bug - jednego miejsca różne nastroje". Otwarcie wystawy miało miejsce w dniu Europejskiej Nocy Muzeów 15 maja 2021 roku. 

Wystawa Bolesława Utkina "KOMPOZYCJE" w BWA w Olsztynie

Jako współorganizatorzy zapraszamy Państwa do Galerii Sztuki BWA w Olsztynie na wystawę twórczości Bolesława Utkina pt.: "Kompozycje".

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://bwa.olsztyn.pl/bwa3/index.php?site=article&id=614

Wirtualne otwarcie wystawy Bolesława Utkina. Zapraszamy! https://www.youtube.com/watch?v=S6HfYrO7D6A

Wystawa Jerzego Grochockiego "CZASY / PRZESTRZENIE" w BWA w Olsztynie

Jako współorganizatorzy zapraszamy Państwa do Galerii Sztuki BWA w Olsztynie na dwie ściśle ze sobą powiązane wystawy Jerzego Grochockiego „ CZASY / PRZESTRZENIE” i Tadeusza Dominika "MALARSTWO". Na wystawie w Olsztynie spotkają się dwie drogi twórcze i dwa różne światy znakomitych artystów, nieżyjącego już wybitnego kolorysty Tadeusza Dominika i jego ucznia Jerzego Grochockiego – należącego do pokolenia konstruktywistów urodzonych w pierwszej połowie XX wieku.

Wystawa rzeźby Waldemara Musika "Moje kamienie"

Od 21 lipca do końca sierpnia 2020 roku zapraszamy na wystawę rzeźby Waldemara Musika pt. "Moje kamienie". 

Wystawa "Popłyń ze mną"

Od 26 do 28 czerwca 2020 roku zapraszamy na wystawę prac uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej 101 w Olsztynie pt.: "Popłyń ze mną". Wystawa wpisuje się w obchody 30-lecia szkoły, a jej inicjatorką jest znakomita malarka i pedagog Marta Wasilewska - Frągnowska. 

Wystawa Olgi Ząbroń "Przestrzenie / Pomiędzy"

 Od 9 do 25 czerwca 2020 roku zapraszamy do Olsztyńskiej Galerii Sztuki na wystawę Olgi Ząbroń pt.: Przestrzenie / Pomiędzy".

Wernisaż wystawy Tamary Berdowskiej "Bezsenność"

W sobotę 22 lutego 2020 roku w Olsztyńskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy jednaj z najważniejszych przedstawicielek współczesnej abstrakcji geometrycznej w Polsce Tamary Berdowskiej. Wystawa nosi tytuł „Bezsenność”. To co charakteryzuje twórczość Tamary Berdowskiej to doskonałość warsztatu i mistrzowskie wręcz operowanie niuansami kolorystycznymi. Tamara Berdowska maluje nie tylko obrazy, tworzy również reliefy i bardzo doceniane przez krytykę obiekty przestrzenne. 

Wystawa malarstwa Jolanty Nitki - Nikt i Zdzisława Nitki

16 listopada 2019r. odbył się w galerii wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Nitki – Nikt i Zdzisława Nitki.                                                                        Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy twórczość wrocławskiego środowiska artystycznego, absolwentów ASP we Wrocławiu z pracowni Józefa Hałasa.

17 Warszawskie Targi Sztuki 2019

17 Warszawskie Targi Sztuki już za nami. W dniach 11 - 13 października 2019r. Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego zamieniły się w wyjątkową przestrzeń dla SZTUKI. Mieliśmy przyjemność przedstawić Państwu twórczość Jerzego Grochockiego, Tamary Berdowskiej, Łukasza Huculaka, Michała Misiaka i Tomasza Wawryczuka. Fotorelacja nie odda niestety znakomitej atmosfery tego wydarzenia. Dziękujemy organizatorom i gościom za miłe przyjęcie.

Wykład i warsztaty z Jerzym Grochockim "Tekst wizualny"

Razem z Polską Akademią Nauk w ramach Pikniku "Nauka Też Sztuka" gościliśmy w Olsztynie Jerzego Grochockiego, który w dniach 7-8 czerwca 2019 r. przedstawił swój projekt pl.: "Tekst wizualny". Jeden z wykładów połączony z warsztatami odbył się na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim, a drugi w Olsztyńskiej Galerii Sztuki.

Polska Akademia Nauk i Olsztyńska Galeria Sztuki zapraszają na wykład Jerzego Grochockiego

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie przy wsparciu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Olsztyńskiej Galerii Sztuki mają przyjemność zaprosić na wykład jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych przedstawicieli polskiej sztuki konstruktywistycznej – Jerzego Grochockiego, który odbędzie się 7 czerwca (piątek) o godz. 11:30 w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM (ul. K. Obitza 1).

Europejska Noc Muzeów 2019

18 maja 2019r. z okazji Europejskiej Nocy Muzeów odbył się w naszej galerii finisaż wystawy Michała Misiaka "interferencje/fluktuacje" oraz prezentacja najnowszych rzeźb Tomasza Wawryczuka. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Otwarcie wystawy Michała Misiaka "interferencje/fluktuacje"

26 kwietnia 2019r. odbył się w naszej galerii wernisaż wystawy krakowskiego artysty Michała Misiaka pt.: "interferencje/fluktuacje". Artysta należy do najważniejszych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej. Urodził się w 1973 roku w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.