Polecamy film z wykładu "Tekst wizualny" Jerzego Grochockiego

7 i 8 czerwca 2019 r. razem z Polską Akademią Nauk gościliśmy w Olsztynie Jerzego Grochockiego. W ramach Pikniku Nauka Też Sztuka artysta przestawił swój autorski projekt "Tekst Wizualny", nad którym pracuje od wielu lat. Cały wykład i warsztaty można obejrzeć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=zkleUszRDNw

 

Otwarcie wystawy Michała Misiaka "interferencje/fluktuacje"

26 kwietnia 2019 r. otworzyliśmy kolejną wystawę w naszej galerii. Tym razem zaprezentowaliśmy prace jednego z najważniejszych współczesnych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej Michała Misiaka. Więcej informacji znajdą Państwo również na stronie:

http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,24707956,olsztynianie-spragni...

Serdecznie dziękujemy!

 

Otwarcie wystawy malarstwa Łukasza Zedlewskiego

15 grudnia 2017r odbył się wernisaż wystawy malarstwa Łukasza Zedlewskiego, na którym zaprezentowaliśmy prace z cyklu "Zima". Na stronie TVP Olsztyn mogą Państwo posłuchać krótkiego wywiadu z artystą. Zapraszamy!

https://olsztyn.tvp.pl/35246731/zimowe-warminskie-plenery-na-plotnach-ar...

Otwarcie wystawy fotografii "Japonia na nowo - po raz pierwszy odkryta" 

Wszystkich, którzy nie mogli przybyć do nas na otwarcie wystawy fotografii Ludmiły Kot i Romualda Zabielskiego zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji w Telewizji Kopernik.

https://www.youtube.com/watch?v=9ZkvFmoJiuY

Europejska Noc Muzeów 2017

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów otworzyliśmy wystawę malarstwa Marty Wasilewskiej - Frągnowskiej pt. "Śnienie". Fotorelacja i informacje znalazły się na stronie olsztyn24.com. Artystka udzieliła również wywiadu dla Radia Olsztyn.

http://www.olsztyn24.com/news/30089-bdquosnienierdquonbspwnbspolsztyskie...

Otwarcie wystawy Władysława Jackiewicza "Ciało"

11 lutego 2017r. została otwarta w naszej galerii wystawa malarstwa profesora Władysława Jackiewicza "Ciało". Relację z wystawy mogą Państwo oglądać na artinfo.pl oraz na stronie olsztyn24.com

http://www.artinfo.pl/pl/blog/relacje/wpisy/poeta-palety/

http://www.olsztyn24.com/news/29528-olsztyska-galeria-sztuki-pokazuje-ma...

Na stronie artinfo.pl dodatkowo zamieszczono niezwykle ciekawy tekst o artyście i jego twórczości napisany przez Zofię Watrak. Tekst ten umieściliśmy również w publikacji towarzyszącej wystawie.

Na stronie Radia Olsztyn w cyklu "Wieczór z Kulturą" mogą Państwo posłuchać wywiadu z kuratorem wystawy oraz córką i synem profesora Władysława Jackiewicza. Rozmowa została nagrana w dniu otwarcia wystawy, a wyemitowana 16 lutego 2017r. (czwartek).

https://ro.com.pl/308924/01308924

Zapraszamy do słuchania i czytania!

Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania MADE IN Warmia i Mazury. 

http://madeinwm.pl/osobowosc-obrazow/

Wernisaż wystawy Stanisława Baja "Pomiędzy"

1 października 2016r. odbył się w naszej galerii wernisaż wystawy malarstwa profesora Stanisława Baja pt.: "Pomiędzy". Relacja i zdjęcia z wydarzenia oraz tekst napisany do katalogu przez ucznia artysty - Łukasza Zedlewskiego zamieszczone zostały na stronie olsztyn24.com oraz artinfo.pl. 

http://www.artinfo.pl/pl/blog/relacje/wpisy/swiatlo-pomiedzy-realizmem-a...

http://www.olsztyn24.com/news/28771-prace-prof-stanislawa-baja-mozna-ogl...

W listopadowym wydaniu czasopisma WERANDA z cyklu "WARTO ZOBACZYĆ" została zamieszczona informacja o naszej galerii oraz wywiad z profesorem Stanisławem Bajem "Nazywanie rzeki". Dodatkowo reprodukowano trzy zdjęcia prac prezentowanych w naszej galerii na październikowej wystawie. 

Otwarcie Olsztyńskiej Galerii Sztuki

Pierwsze wzmianki o Olsztyńskiej Galerii Sztuki pojawiły się na stronie internetowej Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, przy okazji organizacji Nocy Muzeów. Otwarcie galerii i jednocześnie wystawy profesora Ludwika Maciąga było jednym z wydarzeń towarzyszących tej imprezy. Informacja o naszej galerii zamieszczona też była w Gazecie Olsztyńskiej oraz mogli o niej usłyszeć słuchacze Radia Zet Gold. Natomiast relacja z otwarcia galerii przedstawiona została na stronie olsztyn24.com

http://www.olsztyn24.com/news/27930-nowa-galerie-sztuki-wspolczesnej-otw...

http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,20915337,odwazna-decyzja-otwo...

Niedługo po otwarciu galerii staliśmy się współuczestnikami wystawy fotografii Jakuba Obarka "LUDZIE STARÓWKI". Wernisaż wystawy odbył się 19 sierpnia 2016r w Galerii Rynek w Olsztynie.